Mikroiğneli Fraksiyonel Radyofrekans "Liftron"

Merkez olarak mikroiğneli fraksiyonel radyofrekans-RF platformunda Liftron Defrax sistemini kullanmaya başladık.

Bu sistem klinik çalışmalar ile bilimsel etkinliği kanıtlanmış mikro-iğneleme(dermaroller, dermapen gibi) ile RF yöntemlerini kusursuz bir platformda birleştirmektedir.

Liftron Defrax tercih etme nedenlerimiz arasında en hızlı çalışan mikro-iğneli radyofrekans sistemi olmasıda yer almaktadır. Liftron deri yüzeyinde hasar oluşturmaksızın özel tasarım mikroiğnelerle deride istenilen derinlikte radyofrekansla ısı kontrollü hasar oluşturulmasını sağlayan yüksek bir teknolojidir. Yaratılan doku ısı hasarının dokuda ancak % 10-20 lik bir alanda gerçekleşmesi bu uygulamanın fraksiyonel özelliğini sağlamaktadır.

Mikroiğnelerin uygulama sırasında deriye hızlı girip çıkmaları uygulama sırasında ağrıyı azaltmakta, hasta konfor ve uyumunu arttırmaktadır. Ayıca bu hızlı çalışma sürecinde radyofrekansın deri ile kontrollü teması epidermiste istenmeyen hasar gelişimini önlemektedir. Liftron Defrax kullanımı sırasında yüksek epidermal korunma ve hasta konforu için Cryo6 gibi deri yüzey soğutucu sistemleri ile kombine kullanılabilmektedir.

Radtofrekansın dokuda uygulama derinliği prob değiştirilmeden sistem menüsünden mikroiğnelerin derinliği değiştirilerek düzenlenebilmekte ve 0.5mm ile 2.6mm arasında derinlikleri değiştirilebilmektedir. Bu yüz ve vücutta farklı anatomik alanlarda istenilen klinik etkinliği hastaya sunmamızı sağlamaktadır.

Mikroiğneler dokuya dikey uygulamayı sağlayan ergonomik el probunun ucunda özel bir kartuş sisteminde yer almaktadır. İğneler sadece uygulama sırasında özel bir mikromotor düzeneği ile kartuş dışına çıkmaktadır. İğnelerin bu hareketini sağlayan motoru sayesinde eğimli dermis bölgelerinde bile düzgün ve dik iğne girişi sağlanmaktadır.

Mikroiğnelerin uygulanması bir ayak pedal sistemi ile kontrol edilmektedir. Bu şekilde kullanılacağı gibi sistem üzerinden otomatik olarak uygulama yapılabilir. Disposable kartuş kolay değiştirilebilir ve gaz sterilizatörde steril edilebilir. Bu yüksek bir hijyen ve hasta güvenliği sağlamaktadır.

Bu kartuş sisteminin doku temas yüzey alanı 15 mm x 15 mm dir. İçerisinde altın kaplı ve özel geometrik yerleşimli 25 adet mikroiğne yer almaktadır. Mikroiğnelerin doku uygulama alanı 10 mm x 10 mm dir. Mikroiğnelerin çapı 300 μm ve deride neden oldukları mikrohole yaklaşık olarak 250μm dur.

Liftron Defrax radyofrekansın mikroiğneli ile istenilen derinlikte ve istenilen yoğunlukta uygulamanızı sağlamaktadır. Bunu radyofrekansın dokuda uygulanma süresi-pulse süresini sistem üzerinden değiştirerek yapmaktayız. Radyoferaks pulse süresi sistem menüsü üzerinden 100 msn(0.1 sn) artırılıp azaltılarak 100 msn ile 800ms arasında düzenlenebilmektedir. 800 msn lere kadar uzun RF pulse sürelerinin farklı enerji performansları ile daha etkin tedavi sonuçları sağlamaktadır.

RF enerjisi ve klinik kullanımı 5 farklı seviyede belirlenmektedir. RF enerji sistem üzerinde % 20 lik artış ve azalmalar ile kontrol edilebilmektedir.

Liftron Defrax’ın bu yeni teknolojik ve klinik kullanım özellikleri dermiste kollajen başta olmak üzere destek dokuların yeniden yapılanmasını, fibroblastların uyarılmasını ve derininin yeniden yapılanmasını sağlamakta. Bu bizler için deride canlanma, gençleşme ve gerginlik gibi yüksek klinik etkinlik, hızlı tedavi uygulama ve kısa iyileşme süresi ile minimal yan etki anlamına gelmektedir. Fraksiyonel mikroiğneler, cildin altına inerken cilt yüzeyini uyararak doğal iyileşme sürecini başlatırlar. Buna bağlı olarak cildin üst tabakasındaki hücre yenilenmeyi tetikleyip; ciltteki ton farklılıklarını, lekeler ve ince kırışıklıkların tedavisini sağlar.

Tüm cilt tiplerinde ve yaş dönemide güvenle kullanılabilmektedir. Klasik mikroiğneleme sistemlerinde olduğu gibi PRP ve mezotedavilerde birlikte kullanılabilmektedir.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency