Saç Bakımı ve Tedavisinde Doğal Ürünler

Vücut estetiğinin önemli bir kısmını oluşturan saçlar aynı zamanda kişiliğimizide yansıtmaktadır. Sağlıklı, canlı, renkli, parlak, dayanıklı, yeterli hacimli saçlara sahip olmak belkide hepimizin isteği. Tarih boyuncada insanlık bu istekle çeşitli bakım yöntemleri ve doğal ürünler kullanmışlardır. Günümüzde halen bu tür doğal ürünler kullanılmaktadır. Son yıllarda hızla kullanımı daha fazla ilgi görmekte ve artmaktadır.

Bu yöntemlerin büyük bir kısmı binlerce yıldır deneme yanılma yolu ile saç bakımı ve hastalıklarında kullanılan geçmişten gelen tecrübelere dayanmaktadır. Ancak bir çoğu için yapılmış bilimsel çalışma yoktur. Bilimsel çalışmaların olmayışı bu tedavileri doktorların önermesini engellemektedir. Kullanılan ürünler ve uygulanma yöntemleri malesef bilimsel birikimi olmayan aktarlar veya benzer kişiler tarafından önerilmekte ve düzenlenmektedir.

Bu yazıdaki anlatılmaya çalışılan ürünler dışında sayılamayacak kadar ürün bulunmaktadır. Ürünler seçilirken sık bilinenler, en fazla problem oluşturanlar ve üzerinde bilimsel çalışmalar olan seçilmiştir.


yol tarifi

dermatoloji randevu
dermatoloji doktor cevapliyor

Adres: Esentepe Mah. Cevizli D 100 Güney Yanyol Lapishan 25/2 Soğanlık, Kartal / İSTANBUL
GSM: 0532 624 21 27
Bu sitedeki bilgiler doktor ya da eczacıya danışmanın yerine geçmez. Sitedeki bilgi, yorum ve görüntüler kişileri bilgilendirme amaçlı olup, tanı ve tedaviye yönlendirme amaçlı değildir.© 2020 Hakan Buzoğlu. All Rights Reserved.
ByFlash Web Agency